fbpx

VOLODYMYR GERASYMCHUK

VOLODYMYR GERASYMCHUK

Menu
Обираємо весільного декоратора: 8 рекомендацій

Обираємо весільного декоратора: 8 рекомендацій

Back to blog list

Як обрати весільного декоратора?

Декор – це характер і стиль пари, який відображається у предметах і флористиці. Про особливості вибору декоратора читай в нашій статті.

З чого почати?

Вибір і пошук декоратора варто почати, звичайно, з визначення бюджету під декор і флористику. Потім треба визначитися з форматом свята, тими зонами, які хотілося б на ньому бачити, необхідністю створення поліграфії, оформлення солодкого столу.

Починай збирати натхнення! У цьому допоможуть численні весільні портали, Pinterest, соціальні мережі і, звичайно, реальні історії наречених. Зберігай ідеї оформлення, що сподобалися  в окремий папку або склади мудборд, щоб в подальшому було легше пояснити професіоналу, який результат ти хочеш отримати.

Визначивши для себе формат святкування, місце його проведення, зібравши ідеї і бажання, ти можеш сміливо починати пошук професіонала, який втілить в життя твою мрію. Саме він підкаже, куди рухатися далі, що є першочерговим, а від чого краще відмовитися при обмеженому бюджеті. Склади список декораторів, які тобі сподобалися, і тільки після цього пиши листи або телефонуй із запитаннями, які тебе цікавлять.

Весільні фото

Весільні фото

Весільні фото

Весільні фото

Декоратор – це друг

Найважливіше в роботі з творчими людьми – це бути з ними на одній хвилі. Тільки близькі по духу фахівці зможуть зрозуміти твої бажання і втілити їх в життя до найдрібніших подробиць. Перш ніж зробити остаточний вибір серед безлічі гідних професіоналів, випиши ряд якостей, якими повинен володіти потрібна тобі людина, а також вимог, які у тебе є до декоратора як у клієнта:

  • Професіоналізм або любов до своєї справи
  • Почуття стилю
  • Пунктуальність і чесність
  • Викликати довіру
  • Здатність працювати в стресових умовах

На основі цих якостей ти зможеш вибрати для себе людину, з яким буде комфортно і приємно не тільки працювати, а й спілкуватися, адже вам доведеться взаємодіяти протягом довгого періоду підготовки. Буває, що наречені можуть відчути небажання спілкуватися з тими чи іншими професіоналами – цьому чуттю краще довіритися відразу.

весільний декор

весільний декор

весільний декор

весільний декор

Портфоліо

Одне з невід’ємних і важливих умов роботи будь-якого фахівця – наявність портфоліо. У ньому ти зможеш знайти зразки робіт, оцінити якість послуг і формат роботи майстра. Портфоліо необов’язково має бути величезним, іноді і по двом весіллям можна зрозуміти, що вдає із себе професіонал. До того ж, у початківців декораторів ціни набагато демократичніші.

Дуже важливо не тільки розглядати окремі знімки, але і представляти загальну картину, тому сміливо проси посилання на ціле весілля. У портфоліо ти можеш знайти не тільки фотографії з реальних весіль, а й результати робіт на воркшопах і майстер-класах різних фотографів, творчі зйомки. Якщо твій декоратор часто працює на оформленні різних заходів для весільної індустрії – це хороший знак.

Творчі зйомки додають величезний плюс в портфоліо декоратора, так як показують його можливості і стиль. Але варто розрізняти роботу на весіллі і воркшопах, так як на зйомці немає обмежуючих факторів: запити пари, особливості майданчика, жорсткий бюджет.

Зимова весільна фотосесія

Зимова весільна фотосесія

Відгуки

Відгуки – це невід’ємна частина роботи будь-яких весільних фахівців. Навіть, якщо картинка в портфоліо здається ідеальною, у неї завжди може бути зворотна сторона – неприємна атмосфера на майданчику, запізнення або затримка монтажу. Шукай наречених, чиї свята оформляв потенційно цікавий тобі майстер, і цікався нюансами роботи з ним.

Дуже багато відгуків про роботу тих чи інших майстрів ти зможеш знайти на весільних форумах, блогах і паблік, в публікаціях звітів з весіль. Але не завжди наявність негативних відгуків – показник низького професіоналізму, тому краще особисто написати нареченим і уточнити всі деталі. Можливо, те, що стало приводом для написання негативного відгуку, для тебе зовсім не принципово.

Соціальні мережі і сайт

Насправді, наявність сайту – це не завжди найважливіша умова для якісної роботи. Однак якщо він вже є, то вкрай важливо, щоб він постійно оновлювався: приклади робіт, відгуки наречених і клієнтів, співпраця з фотографами.

Замість сайту зараз досить багато професіоналів продають свої роботи і ведуть активність в соцмережах, тим самим показуючи живу роботу кожен день, в режимі он-лайн. Тут ти можеш оцінити не тільки самі роботи, але і рівень експертність професіонала (публікує корисні поради нареченим, чи в курсі сучасних трендів).

Але варто розуміти, що якщо підрядник витратив сили і бюджет на створення власного сайту – він відповідально ставиться до своєї справи, а не вважає його тимчасовим. Створити групу Вконтакте набагато простіше і вона  має значно менший рівень відповідальності.

Зимовий весільний декор

Зимовий весільний декор

Зимовий весільний декор

Перший контакт

Зазвичай перший контакт з будь-яким підрядником – це телефонний дзвінок або повідомлення в соцмережах. Дуже важливо звернути увагу, як людина з тобою розмовляє, оцінити його тон, реакцію на питання, бажання піти назустріч у вирішенні тих чи інших ситуацій, розповідати деталі.

Якщо декоратор по кілька днів не відповідає на твої повідомлення – сміливо можеш відмовлятися від роботи з ним. Імовірність того, що в процесі підготовки питання будуть вирішуватися більш оперативно, вкрай мала.

Особиста зустріч

Найкращий спосіб дізнатися всі деталі роботи і оцінити, наскільки ви підходите один одному – це зустріч. Так ти побачиш реальну людину, яка буде з тобою працювати, а не просто почуєш його помічника або адміністратора студії по телефону.

На особистій зустрічі перше, на що варто звернути увагу – це пунктуальність людини. Для будь-якого клієнта час – це найважливіший інструмент, і підрядник повинен це розуміти. Зверни увагу на формат спілкування з тобою: чи дослухається людина до побажань, чи не відноситься він до них скептично, наскільки тактовно висловлює свою думку. Негативною стороною може бути бажання підрядника нав’язати тобі своє бачення торжества і його оформлення.

Важливим аспектом співпраці з декоратором має стати ціноутворення на всі види робіт і чітке складання кошторису. Якщо людина не може конкретно відповісти на ряд поставлених питань – варто задуматися про його компетентності і тому, як насправді формуються розцінки.

весільний фотограф

Договір

Підписання договору та затвердження кошторису – один з ключових моментів якісної співпраці з декоратором. Саме через договір ти зможеш убезпечити свої фінансові вкладення, забезпечити собі чітке розуміння термінів виконання всіх видів робіт, а також підготовку ескізів і кошторису.

Дотримання термінів – ще один аспект, на який потрібно звернути увагу ще до початку співпраці. Підготовка ескізів або кошторису потрібно ще до підписання договору. Якщо ці завдання не виконані в строк, який спочатку був озвучений, задумайся, чи варто співпрацювати з даними декоратором. Навіть якщо потік клієнтів великий, це не привід затримувати і переносити терміни.

0 comments

Here is no comments for now.

Leave a reply