Коли починати підготовку до весілля?
Оптимальний час підготовки
Кожне весілля, як і кожна пара, унікальна, тому в весільній підготовці немає суворих правил і термінів, яких повинні дотримуватися всі молодята. У кожного весілля свій бюджет, стиль, концепція і, відповідно, терміни підготовки. Одна справа, якщо ви плануєте затишне свято для невеликого кола гостей, інша – якщо ви мрієте про пишне святкування в найрозкішнішому ресторані або феєричне весілля з унікальною концепцією.
Але і в тому, і в іншому випадку доведеться бронювати майданчик і підрядників, графік зайнятості яких розписується на місяці вперед. Тому відкладати всі організаційні питання на потім і відводити на підготовку два тижні – не найкраще рішення. З іншого боку, починати підготовку за півтора-два роки до свята теж не варто: за цей час може змінитися все – від бажаної концепції до розміру твоєї весільної сукні.
Бронюючи ресторан за два роки, ти не можеш бути впевнена на 100%, що за цей час в ньому не зроблять ремонт (результати якого тобі не сподобаються), або що ти сама просто не передумаєш і не захочеш майданчик в іншому стилі.
Час, коли ти будеш нареченою, прекрасний і неповторний, тому підготовка до весілля не повинна перетворюватися у перегони. Ми проводили опитування серед наречених, і більшість з них відповіли, що оптимальний час підготовки – 5-6 місяців. За цей час можна без зайвого поспіху розробити унікальну концепцію і приділити належну увагу дрібницям.
При плануванні весілля у високий сезон або на красиві дати бронювати підрядників і майданчик необхідно якомога раніше. При сильній завантаженості нареченого і нареченої підготовка може розтягнутися і до 9-12 місяців, але чим довше вона триває, тим вищий ризик того, що в процесі ти передумаєш щодо тих чи інших елементів весілля.
Скільки б часу у тебе не було, тобі, по-перше, не потрібно піддаватися паніці – навіть в найкоротші терміни можна організувати гарне свято. А, по-друге, тобі не обійтися без чіткого плану підготовки – інакше є ризик і за рік не встигнути і упустити безліч важливих моментів. Так що, перед тим, як приступити до організації свята, ознайомся з нашим чек-листом, співвіднести список завдань з тим часом, яким ти маєш, і правильно розставити пріоритети.
Розставляємо пріоритети
ЧАС ПІДГОТОВКИ: 1 МІСЯЦЬ
- Якщо з підготовкою до весілля доводиться поспішати, перше, чим тобі варто зайнятися – це пошуками досвідченого весільного організатора. Навіть в найобмеженіші терміни професіонал підбере тобі команду підрядників і знайде вільну площадку під ваш бюджет.
- На розробку індивідуальної концепції декору часу немає, так що або вибирай самодостатнє місце, яке не потребує додаткового декору, або дотримуйся більш класичного стилю, так як на опрацювання деталей часу не вистачить.
- Ще один варіант – готові шаблони оформлення, які пропонують деякі студії декору або весільні агентства. Так, це не унікальне рішення, але це продуманий, гарний декор, в якому враховані всі необхідні деталі і зони.
- На розсилку весільних запрошень немає часу, тому краще віддати перевагу весільному сайту.
- Чим більше у тебе буде помічників, тим простіше все встигнути: знайди ведучого, якому зможеш повністю довірити складання програми; кавер-групу і діджея – щоб не завантажувати себе ще й підбором музики; а організацією дівич-вечора можуть зайнятися подружки.
ЧАС ПІДГОТОВКИ: 2-3 МІСЯЦІ
- В першу чергу бронюй майданчик, весільного організатора (при необхідності), фотографа та відеоографа.
- Якщо весілля проходить влітку, краще вибирати для святкування не суботу, а неділю або будній день. Так ймовірніше знайти вільні майданчики і підрядників вище.
- Чим більше гостей, тим складніша координація і більше деталей потрібно продумати. Так що, якщо терміни підготовки обмежені, радимо вибрати камерний формат заходу.
ЧАС ПІДГОТОВКИ: 4-6 МІСЯЦІВ
- Оптимальний час для організації свята. Тому основна порада – на початку підготовки скласти графік (розписати основні завдання по місяцях і тижнях) і намагатися не відхилятися від нього.
- Не забудь про важливі дрібниці: подачі заяви в РАЦС, постановці весільного танцю, репетиції весільного образу, компліментах для гостей, дівич-вечорі.
ЧАС ПІДГОТОВКИ: 7-9 МІСЯЦІВ
- Не квапся відразу ж завантажувати себе весільними клопотами. Є ризик швидко перегоріти. Краще присвяти перший час після заручин пошуку в інтернеті та натхненню і склади мудборд.
- Часу вистачить на те, щоб шити плаття на замовлення і більш детально продумати концепцію.
- Якщо ти хотіла робити якийсь декор для весілля самостійно, закладай на підготовку не менше пів року. І не відкладай цю задачу в дальній ящик – останні тижні перед весіллям в будь-якому випадку будуть досить завантаженими.
- За 7-9 місяців можна підготуватися до весілля за кордоном: в більш короткі терміни, на жаль, складно знайти майданчик (в США і Європі їх бронюють мінімум за пів року), оформити візи і необхідні документи для офіційної реєстрації в іншій країні.
ЧАС ПІДГОТОВКИ: 9-12 МІСЯЦІВ
- Головне правило підготовки, якщо ти починаєш її завчасно: не впевнена – не бронюй. Як правило, за бронь дати у підрядника або майданчика буде потрібно заставу, яка не повертається у разі, якщо ти просто передумала. А зайві витрати тобі ні до чого.
- Крім запрошень, підготуй для гостей картки Save the date – це попередні запрошення, які гості отримують відразу після того, як пара визначилася з датою весілля. Ті гості, які живуть в інших містах, змушені часто їздити у відрядження або багато подорожують, зможуть правильно спланувати свою зайнятість, щоб бути присутніми на вашому весіллі.
- Не купуй сукню за рік до весілля – завжди є ризик того, що за такий значний проміжок часу твоя фігура зміниться, і сукня буде сидіти на тобі вже не так, як потрібно.
Залишились питання? Напишіть нам!
Щоб забронювати свою дату на весілля достатньо просто подзвонити або написати:
Viber: +38(095)-007-15-12
тел.: +38(097)-707-68-42
0 comments
Here is no comments for now.