fbpx

VOLODYMYR GERASYMCHUK

VOLODYMYR GERASYMCHUK

Menu
7 способів полегшити роботу фотографа на весіллі

7 способів полегшити роботу фотографа на весіллі

Back to blog list

Як полегшати роботу фотографа на весіллі?

А ти знала, що якість весільних фотографій залежить не тільки від професіонала, але і від вас? Як зробити роботу фотографа результативнішою – в нашій статті.

 1. Складаємо план весільного дня відповідно до світлового дня і особливостей сезону

Будь-який фотограф скаже, що фотосесія влітку опівдні, коли світить пекуче сонце – не найкраща ідея, так само як і зйомка восени ввечері, в період сутінків. Щоб не створювати фотографу зайвих труднощів і не псувати потім свої враження від весільних фото, порадься з ним перед складанням таймінгу.

Успіх кожного кадру залежить від правильного світла, особливо якщо він зроблений на свіжому повітрі. Час проведення церемонії повинно залежати не тільки від того, о котрій годині ти плануєш почати ранок або о котрій ви повернетеся з РАГСу, а й від того, о котрій  сонячне світло буде вже не дуже яскравим, але ще не дуже тьмяним.

Якщо після розмови з фотографом ти зрозуміла, що варіантів вмістити зйомку в графік немає, значить треба міняти графік. Як це зробити? Найперший і найлогічний варіант – перенести весільну фотосесію на інший день. Зйомку можна провести напередодні весілля або під час медового місяця.

Якщо план весільного дня дуже насичений, заздалегідь можна провести і зйомку ранку нареченої. У цьому випадку ти будеш не так обмежена таймінгом, і з’явиться можливість орієнтуватися тільки на погоду і світловий день. Якщо церемонія буде проходити під відкритим небом, краще пересунути її в розкладі весільного дня з полудня на більш пізній час, коли сонце буде йти на спад.

Не забудь порадитися з фотографом стосовно місця проведення церемонії, розміщення столів на банкеті, щоб йому було комфортно працювати і результат був на висоті.

весільний фотограф Стрий

фотосесія love story

Весільний фотограф Новояворівськ

 1. Складаємо короткий перелік кадрів, які б тобі точно хотілось побачити

Такий перелік – це не пряма інструкція фотографу про те, як і що знімати, це, скоріше, побажання, що хотілося б точно бачити серед кадрів, які ти отримаєш в результаті. Серед таких фотографій можуть бути конкретні елементи декору або образів, певні пози, спільні фото з нареченим в якихось пам’ятних місцях, фото з гостями або батьками, певні кадри протягом весільного банкету. Наприклад, фото твого танцю з батьком.

Такий список кадрів допоможе фотографу зорієнтуватися серед безлічі деталей і програми весільного дня так, щоб не пропустити моменти, які важливі саме для тебе. Особливо корисними будуть вказівки на цікаві деталі декору, які не помітиш, якщо не розглядати спеціально або не знати про них. Наприклад, гравірування на кільцях, напис на підошві туфель, спеціально приготовлені листи нареченої і нареченого один одному.

Весільні фото

Весільні фото

Весільні фото

Весільний фотограф Дрогобич

 1. Попереджаємо всіх про офіційні спільні фото завчасно

Один з найстрашніших снів фотографа – збирати всіх гостей, які розбігаються по кутках майданчика, для спільного фото, а потім вибирати серед них окремі групи. Постарайся полегшити життя професіонала і попередь гостей заздалегідь, щоб вони зібралися для спільної фотосесії, наприклад, після церемонії.

У цьому тобі допоможе ведучий – попроси його заздалегідь перебувати поруч, щоб зібрати гостей для загальних фото. Це плюс зайва пара хвилин роботи для ведучого, але мінус клопоти і нерви для тебе і фотографа.

 1. Прислухайся до порад щодо поз для фото

Фотограф – професіонал своєї справи, не забувай про це в процесі зйомки. Обов’язково слухай його поради щодо поз і місць для фотосесії: як тримати голову, спину, руки, як встати разом і окремо – такі поради допоможуть зробити кадри в весільному альбомі гармонійними, а тебе позбавлять від прискіпливого розгляду своїх недоліків на фото.

Ідеально було б провести репетицію церемонії і запросити на неї фотографа – він допоможе розставити всіх дійових осіб так, щоб всі влізли на фото, щоб ніщо стороннє не заважало красивому кадру, щоб з голови не стирчали дерева, а декор було видно у всій красі. Це також допоможе фотографу відразу приглянути вдале місце для зйомки, щоб перед церемонією стурбовано не бігати в пошуках найкращого ракурсу.

фотограф Одеса

фотограф Одеса

весільний фотограф Одеса

 1. Говоримо, обговорюємо і слухаємо!

Запорука успішної роботи з будь-яким підрядником – це відкритий і прямий діалог. Якщо тебе щось бентежить або хвилює, не тримай це в собі, відразу обговорюй все з командою. Це стосується і підготовки, і самого весільного дня: зазвичай в день весілля фотограф не просто один з команди, це — друг!

Це — людина, яка поруч з тобою зі зборів і до моменту проводів гостей: він бачить всі твої емоції і переживання, поправляє шпильки в зачісці для кадру і допомагає розправити плаття, він бачить всі ваші щирі почуття, і, звичайно, ваше хвилювання. Тому він відразу відчує, якщо щось не так, так що сміливо поділися з ним своїми переживаннями. Але і слухай, в свою чергу, коментарі та поради – саме вони допоможуть провести зйомку ідеально.

 1. Дотримуємося таймінгу

Таймінг — запорука успішної роботи всієї весільної команди. З усіх її членів саме фотограф знаходиться в найжорсткіших рамках, тому старайся не відставати від графіка. Найкраще, щоб за ним стежив координатор і нагадував про необхідність рухатися далі: чи то весільна фотосесія, церемонія або подача весільного торта.

Грамотний координатор допоможе полегшити життя фотографу протягом усього дня: він нагадає про швидке закінчення часу зйомки, про те, що за графіком на банкеті планується щось важливе, і скаже, коли можна перепочити.

У всьому таймінгу обов’язково залиш час, коли фотограф разом з рештою команди зможе відпочити і підкріпитися: весільні підрядники весь день будуть в бігах, і після багатьох годин на ногах необхідно поїсти, щоб з новими силами продовжити роботу.

весільна фотосесія

 1. Залишаємо достатньо часу на зйомку і не поспішаємо

Весільна фотосесія – один з найважливіших блоків святкового дня. Адже, протягом цього часу вийдуть найчарівніші кадри, коли ви тільки вдвох, образи ще свіжі, а втоми поки немає. Найнеприємніше для фотографа – це бути обмеженим у часі.

Іноді на прогулянку залишається всього 15-20 хвилин, і треба встигнути за цей час зробити хороші кадри, що є великим стресом і для фотографа, і для вас з нареченим. Щоб результат вийшов шикарним, не обмежуй час зйомки до мінімуму. Краще відсунути час церемонії на півгодини – годину, але погуляти і зробити заповітні кадри, не поспішаючи. В середньому, час зйомки під час весільного дня такий:

– ранок нареченої і збори (без урахування самих зборів – тільки зйомка): 1-1,5 години

– зустріч нареченого і нареченої: 30 хвилин

– прогулянка: 1,5 години

– додатковий час для зйомки на заході: 20 хвилин

 

Залишились питання? Напишіть нам!

  Щоб забронювати свою дату на весілля достатньо просто подзвонити або написати:

  Viber: +38(095)-007-15-12
  тел.:   +38(097)-707-68-42

  0 comments

  Here is no comments for now.

  Leave a reply