fbpx

VOLODYMYR GERASYMCHUK

VOLODYMYR GERASYMCHUK

Menu
6 порад щодо вибору фотографа

6 порад щодо вибору фотографа

Back to blog list

6 порад щодо вибору фотографа

Весільний фотограф – не просто ще один підрядник. Від вибору цього фахівця будуть залежати фотографії, які залишаться на пам’ять на все життя! На що слід звернути особливу увагу при виборі фотографа?

Обери стиль фотографії

Не турбуйся, не потрібно знати всі тонкощі весільної фотографії. Ми підготували короткий опис популярних стилів:

 • Fine Art – кожна мить весільного дня перетворюється в художню фотографію, яка могла б стати самостійним твором мистецтва в художній галереї. На фотографіях у цьому стилі присутні легкість і пастельні тони, багато повітря і світла.
 • Репортаж – події весільного дня показуються такими, якими вони були насправді, без постановки і фальші. Якщо ти не любиш постановку, то фотографії в стилі репортаж – ідеальний варіант!
 • Класика – класичний фотограф цінує кожен момент весільного дня і збереже його з мистецтвом і витонченістю. У цьому стилі весільної фотографії ти можеш очікувати красиві постановочні фотографії, кожна з яких гідна місця у весільному альбомі і ніколи не вийде з моди!
 • Концептуальний стиль – стиль «з характером», як з модного журналу. Якщо тобі близькі фотографії з сучасних концептуальних журналів, які бувають дуже навіть гострими, трендовими і сексуальними – то зверни увагу на фотографів, що знімають в цьому стилі. Але будь обережна, часто така творчість вже дуже далеко йде від класичної традиційної весільної зйомки.
Підготовка до весілля: з чого розпочинати готуватися

Ретельно вивчи портфоліо

Постарайся детально вивчити портфоліо всіх кандидатів. Тобі відразу стане зрозуміло, які фотографії тобі подобаються, а які не викликають особливих почуттів. Крім емоцій ми рекомендуємо звернути увагу на наступні моменти:

 • Використання фотошопу. Ретуш не повинна бути помітною, а використання ефектів на кшталт рамок – це зовсім моветон.
 • Розуміння композиції. Подивися, як побудовані кадри. Фотографій з обрізаними головами або ногами (якщо це не спеціальна задумка) не повинно бути в портфоліо фотографа.
 •  Позування. Частина роботи весільного фотографа – це допомога в позі. Він повинен вміти зробити так, щоб навіть не будучи моделями, пара виглядала на фотографіях гармонійно і красиво.
 • Вибір локації. Фотограф повинен вміти керувати процесом і бачити місця, де можуть вийти гарні кадри.
 • Кольорокорекція. Зверни увагу на яскравість і кольори фотографій. Головне правило – кольори повинні бути природніми. Чи не занадто яскравими і не тьмяними.

Зверни увагу на соціальні мережі

Після того, як список кандидатів звузився – слід ретельно вивчити соціальні мережі претендентів. Ти зможеш побачити не тільки портфоліо, але і отримати уявлення про особистість і цінності фотографа. Крім того, на сторінці в Instagram або Фейсбук зазвичай багато свіжих робіт. Зверни увагу на стрічку в соціальних мережах – по ній ти зможеш зрозуміти, наскільки багато справжніх весіль зняв фотограф, і скільки постановочних рекламних зйомок є в портфоліо. Це дуже важливо, адже робота на справжньому весіллі в корені відрізняється від рекламних проектів.

Напиши претендентам

Після того як ти знайшла кілька претендентів, з якими хотіла б зв’язатися – прийшов час звернутися до них і поставити кілька запитань. Вони знають, що вибір фотографа – це велике рішення, тому не бійся задавати стільки питань, скільки тобі потрібно, щоб відчувати себе комфортно і отримати всі відповіді! Ти можеш уточнити наступні питання:

 • Вільна дата?
 • Які ціни, пакети послуг?
 • Чи може фотограф надіслати посилання на повні весілля?
 • Чи працює фотограф за договором?

весільна фотосесія в горах

Надійність

Завжди страшно помилитися і вибрати несумлінного весільного підрядника. Для того, щоб не зіпсувати своє свято, і не зустріти непрофесіонала – зверни увагу на наступні моменти:

 • Думка колег. Питай рекомендації і думку інших фахівців, яких ти вже вибрала в команду. Найчесніший зворотний зв’язок можуть дати колеги підрядника – вони знають і бачать всю роботу зсередини.
 •  Відгуки. Вивчи відгуки наречених в соціальних мережах. Якщо у тебе виникнуть питання – не соромся написати автору відгуку і задати їх.
 • Робота за договором. Грамотний договір в двох примірниках – показник відповідальності і професіоналізму весільного фахівця. Запам’ятай, передоплата і договір – це гарантії не тільки підрядника, але і твої теж!
 • Пунктуальність. Зверніть увагу, не спізнився чи фахівець на зустріч. Якщо людина приходить на 10-15 хвилин пізніше, це може бути поганим знаком.

Особиста зустріч

Особисті зустрічі є обов’язковими при виборі весільного фотографа! Слід звернути увагу на те, наскільки тобі комфортно з людиною. Навіть, якщо тебе повністю влаштовують фотографії та підхід до роботи – пам’ятай, ця людина проведе з тобою цілий день. Він буде спілкуватися з найдорожчими тобі людьми і сам стане учасником свята. Знайди час для того, щоб особисто познайомитися і все обговорити в спокійній обстановці. Прийшов час довіритися своїй інтуїції і відчуттям і прийняти рішення. Дай собі відповідь на такі запитання:

 • З яким фотографом ти відчувала себе найбільш комфортно під час особистої зустрічі?
 •  З ким було приємніше спілкуватися?
 •  Хто з них проявив велику зацікавленість в деталях твого весілля?

весільна фотосесія в Adem Resort

Залишились питання? Напишіть нам!

  Щоб забронювати свою дату на весілля достатньо просто подзвонити або написати:

  Viber: +38(095)-007-15-12
  тел.:   +38(097)-707-68-42

  0 comments

  Here is no comments for now.

  Leave a reply