fbpx

VOLODYMYR GERASYMCHUK

VOLODYMYR GERASYMCHUK

Menu
10 причин, чому у вас роздувається весільний бюджет

10 причин, чому у вас роздувається весільний бюджет

Back to blog list

10 причин, чому у вас роздувається весільний бюджет

Найчастіше під час підготовки до весілля його початковий бюджет істотно збільшується. Чому це відбувається і як розв’язувати цю проблему – читайте в статті.

 

1. Ви ще не встановили чіткі межі бюджету

Найпоширеніша помилка пар – почати підготовку до того, як визначено весільний бюджет. І кажучи про весільний бюджет ми маємо на увазі не тільки конкретну суму, яку ви готові витратите на весілля, але і її розподіл за статтями витрат. В результаті виходить, що гроші вже закінчилися, а ви ще не сплатили декор і транспорт для гостей, просто тому що на весільну сукню було витрачено майже 50% загального бюджету!

Щоб уникнути подібних ситуацій, складайте бюджет за основними пунктами витрат: визначте конкретну суму, яку ви готові витратити на ресторан, на підрядників, на флористику, наряди і т.д. І в кожному пункті намагайтеся дотримуватися призначеної суми.

2. Ви не проводите аналіз і не порівнюєте ціни

Якщо ви самостійно займаєтеся пошуком підрядників і весільних майданчиків, в першу чергу вам необхідно вивчити весільний ринок в цілому. Можливо, ви думали, що послуги весільного відеоографа коштують дешевше, і не закладали в свій бюджет таку суму. Або ви можете заплатити за оренду ресторану дорожче, просто тому що не будете знати середніх цін і кращих варіантів.

3. Ви не можете ні в чому собі відмовити

«Красива» дата весілля, розкішний майданчик, тільки найкращі підрядники і весільну сукню від відомого дизайнера – якщо ви хочете всього лише найкращого, будьте готові до того, що витрати на весілля будуть рости. Це зовсім не означає, що без великого бюджету неможливо зробити свято своєї мрії. Просто вчіться бути реалістами і розставляти пріоритети.

Запишіть на листочку ключові пункти витрат (як правило, це майданчик, банкет, весільна команда, образи нареченого і нареченої, розваги) і розставте їх в порядку значимості. І шукайте способи скоротити витрати на ті пункти, які займуть останні рядки.

4. Ви не затвердили бюджет з підрядниками

Не всі люблять розмови про гроші, але це одне з перших питань, яке слід обговорити зі своєю весільної командою. По-перше, багато організаторів, флористів, декораторів працюють в рамках певного бюджету, і вам слід обговорити ваші фінансові можливості, щоб обидві сторони розуміли можливості один одного.

По-друге, будь-які зміни в концепції і декорі свята, навіть якщо це просте бажання додати трохи більше свічок на столи гостей або замінити деякі квіти в букеті нареченої, несуть за собою додаткові витрати, і ви повинні чітко розуміти, скільки це буде коштувати і  чи це впишеться в ваш бюджет.

5. Ви не врахували важливі дрібниці

В процесі весільної підготовки в бюджеті слід передбачити велику кількість дрібниць: картки розсадження, компліменти для гостей, привітальні корзини, аксесуари для нареченого і нареченої, друга пара взуття на банкет і т.д. В підсумку всі ці дрібні витрати складуть значну частину ваших витрат, і якщо не врахувати їх заздалегідь, в вашому весільному бюджеті може не вистачити грошей на важливі покупки або оплату послуг потрібних підрядників. 

6. Ви змінюєте список гостей

Витрати на майданчик і вечерю, які складають значну частину весільного бюджету, багато в чому залежать від кількості запрошених. Не варто забувати і про такі дрібниці, як запрошення або картки розсадження. Тому, щоб уникнути додаткових витрат, краще скласти список гостей якомога раніше і постаратися не вносити в нього суттєві зміни в процесі підготовки.

Звичайно, завжди є ймовірність того, що хтось із гостей з непередбачених причин не зможе бути присутнім на святі, або, навпаки, хтось без узгодження з вами прийде з парою, але в цілому в процесі підготовки намагайтеся не збільшувати список більше, ніж на 15-20%.

7. У вас немає плану підготовки

Весільний бюджет може збільшуватися, тому що ви не враховуєте фактор часу і просто переплачуєте забагато послуг. Наприклад, якщо замовляти пошиття весільного плаття менше, ніж за місяць до свята, або звернутися до декоратора всього за пару тижнів до дня Х вам, напевно, доведеться доплатити за терміновість.

А якщо починати шукати майданчик для літнього весілля тільки в квітні, то знайти бюджетний варіант буде вкрай складно. Тому не поспішайте влаштовувати весілля вже через місяць після пропозиції, краще дайте собі хоча б 4-6 місяців для неспішної підготовки, і складіть план дій на кожен місяць, щоб нічого не упустити.

8. Ви не керуєте облік витрат

У порівнянні з витратами на ресторан або послугами весільного фотографа, витрати на манікюр, репетицію весільного образу, стрічки або красиві підсвічники здаються досить незначними – тому наречені часто їх навіть не враховують. І в підсумку виходить так, що гроші закінчуються, але на що вони пішли – не зрозуміло.

Найкраще, якщо для весільних витрат ви заведете окремий рахунок / банківську карту – і все, навіть, найнезначніші, весільні покупки будете оплачувати нею.  Це дозволить легко відстежувати всі надходження і витрати і не дасть сплутати їх з щоденними витратами.

9. У вас постійно зростає бажання

Часта проблема наречених: чим більше ви дізнаєтеся про весілля – тим більше вам хочеться реалізувати на своєму святі. Якщо до початку підготовки ви думали, що хорошого діджея буде досить, то тепер ви хочете запросити на церемонію струнний квартет, а на банкет – наймоднішу кавер-групу в вашому місті.

Якщо раніше ви не розбиралися у флористиці і просто хотіли ніжну рожеву хмару квітів, то тепер вам потрібні неодмінно троянди Девід Остін. Тут головне навчитися відрізняти ваші справжні бажання від нав’язаних рекламою, перестати порівнювати своє весілля з іншими і вчасно сказати собі «стоп!»

10. Ви не враховуєте непередбачені витрати

Сюди слід віднести, наприклад, витрати на гостей, які погодилися приїхати на свято в останню хвилину, на додаткові години оренди ресторану або роботу фотографа, якщо свято затягнеться. Якщо весілля проходить просто неба, вам необхідно передбачити план «Б» на випадок дощу: взяти в оренду намети або купити парасольки для гостей – а це теж вимагає певних витрат.

Видалення плям з сукні, передрук меню, розбиті пляшки вина, зламані свічки – на весіллі багато що може піти не так, тому краще заздалегідь закласти 5% від весільного бюджету на подібні непередбачені витрати, щоб в день весілля зі спокійною душею відволіктися від усіх цих фінансових питань і просто насолоджуватися святом!

Залишились питання? Напишіть нам!

  Щоб забронювати свою дату на весілля достатньо просто подзвонити або написати:

  Viber: +38(095)-007-15-12
  тел.:   +38(097)-707-68-42

  0 comments

  Here is no comments for now.

  Leave a reply